Moderní léčba KTP laserem 532

KTP laser přináší možnost ambulantní, minimálně invazivní léčby některých poškození hlasových vazů bez nutnosti celkové anestezie. Terapie KTP laserem nabízí maximální výsledky s minimálními riziky poškození okolních tkání, jedná se o rychlou, bezpečnou a efektivní metodu.

1. Léčba nezhoubných nádorů a slizničních nerovností na hlasivkách a hrtanu (papillomatosa hrtanu, cévní malformace

KTP laser je tvořen zeleno-modrým spektrem viditelného světla, které se absorbuje ve vaskulární tkáni cév. KTP laserová terapie eliminuje rizika spojená s operacemi v celkové anestezii, při terapii KTP laserem je použita pouze lokální anestezie.

V Hlasovém centru Praha provádíme terapii slizničních poruch hlasivek a hrtanu KTP laserem 532. KTP laser 532 je laser se speciální vlnovou délkou. Jeho zelený paprsek proniká jen mělce do podkoží nebo slizničního prostoru a zachycuje se v červeném barvivu (hemoglobinu) drobných cév. Stejně tak se zachytí i v sytě hnědém barvivu kožních barevných nerovností. Neprokrvená tkáň se při průniku paprsku pouze mírně zahřeje, zatímco rozšířené cévky zachytí zelené světlo paprsku a uzavírají se. Slizniční nerovnosti či benigní nádory potom spontánně regredují – mizí.

Hojení probíhá několik dní, v případě větších nálezů několik týdnů.

Výkon není hrazen ze zdravotního pojištění.

Cena výkonu v Hlasovém centru Praha: 2 900 - 6 500 Kč (dle impulsů).

Více informací a popis výkonu: zde

2. Léčba neprůchodnosti nosní – laserová mukotomie

Nosní neprůchodnost je způsobena hyperreaktivitou nosní sliznice. Sliznice nepřiměřeně zbytní. Důsledkem je nosní neprůchodnost – neschopnost kvalitního nádechu nosem. Příčinou bývají jak alergie na vdechované noxy (škodliviny), tak někdy jen takzvaná vasomotorická reakce sliznice. V důsledku ne přesně definované příčiny (náhlá změna teploty, stresové mechanismy nebo hormonální vlivy či nadužívání nevhodných nosních kapek) dochází ke zbytnění nosní sliznice a nemožnosti dýchat nosem. Špatná nosní ventilace vede k recidivám zánětů v nose a ve vedlejších nosních dutinách a často i ke vzniku nosní polyposy.

V případě alergické reakce mohou pomoci speciální nosní spreje s obsahem kortikosteroidů. V ostatních případech tyto spreje nepomáhají a je třeba přistoupit k léčbě chirurgické. Konvenční chirurgické zákroky studenými nástroji se provádějí v celkové anestesii, jsou velmi bolestivé a doba hojení je dlouhá.

Výkon není hrazený ze zdravotního pojištění.

Cena výkonu v Hlasovém centru Praha: 4 900 Kč.

Popis výkonu: zde